Projektowanie łazienki

Co warto wiedzieć przed montażem instalacji cieplnej?

Montaż instalacji cieplnej nie należy niewątpliwie do kategorii drobnych prac remontowych, dlatego większość z nas zdecyduje się na zatrudnienie specjalistów, którzy profesjonalnie zajmą się położeniem rur grzewczych i montażem wszystkich niezbędnych elementów systemu. Jednak, nawet pomimo że nie będziemy wykonywać żadnych robót własnoręcznie, dobrze jest wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas trwania prac.

 

kolory-do-lazienki

Pomysł na łazienkę – od czego zacząć?

Zasadniczo każdy z nas chce mieć do czynienia z pięknem. Chce mieć piękny ogród, piękny dom oraz wszystko co może być z tym kojarzone. Jest to dość naturalne i zazwyczaj uzasadnione – mocne argumenty. Nie zmienia to jednak faktu, że nie jest to takie proste w realizacji jakby się mogło z początku wydawać.

140377679464715100

Typy i rodzaje płyt gipsowych

Płyta gipsowa jest obecnie popularnym materiałem budowlanym wykorzystywanym przy wykańczaniu i remontowaniu pomieszczeń. Doskonale sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym, budynkach użyteczności publicznej i przy wykańczaniu ogromnych centrów handlowych. Płyty gipsowo-kartonowe używane są przede wszystkim do montażu ścian działowych, sufitów podwieszanych, okładzin ściennych czy zabudowy poddaszy.

spa-w-lazience

Jak urządzić domowe SPA w łazience?

Wyobraźmy sobie, że luksusowy salon SPA znajduje się na wyciągnięcie ręki, że długie, odprężające kąpiele mogą stać się częścią naszego życia i to w dodatku pod dachem naszego domu. Któż nie chciałby podarować sobie w prezencie namiastki luksusu, zaoferować bliskim relaks i regenerację sił?

szafka-pod-umywalke

Ciekawy pomysł na szafkę pod umywalkę w małej łazience

Projektowanie przestronnej i jasnej łazienki należy chyba do najmilszych zadań. Duże wnętrze daje mnóstwo możliwości, pozwala na ergonomiczne i praktycznie ustawienie mebli, armatury i sprzętów AGD, takich jak pralka i suszarka.

bateria-lazienkowa

Czym kierować się przy wyborze umywalki i baterii łazienkowej?

Zestaw składający się z umywalki, baterii, oraz dużego lustra stanowi bardzo ważny element wyposażenia każdej łazienki. Pełen komfort i maksymalną funkcjonalność zapewni ceramika zainstalowana około 85 centymetrów nad podłogą, bateria naścienna 30-35cm, z kolei lustro powinno zachować 20cm wolnej przestrzeni nad umywalką.

lazienka-meksykanska

Trzy uniwersalne pomysły na łazienkę po meksykańsku

Mieszkanie urządzone w wesołym, barwnym i pełnym ekspansji stylu meksykańskim jest zupełnym kontrastem dla ówczesnego minimalizmu i przestronnych ergonomicznych wnętrz. Inspirując się ciepłym, południowym klimatem powinniśmy wzorować się na wyrazistych, intensywnych, soczystych kolorach, oraz niepowtarzalnych, typowych dla Meksyku wzorach.

lazienka-duza

Duża łazienka

Duża łazienka to niespełnione marzenie wielu osób, zwłaszcza tych mieszkających w blokach. Co takiego umożliwia nam posiadanie dużej łazienki? Jaki ma to wpływ na nasz komfort i wygodę?

Aleenta Phuket

Domowe SPA

Chodzenie do salonów SPA jest bardzo przyjemne, ale też bardzo kosztowne. Kobiece wypady można delikatnie ograniczyć urządzając sobie w łazience domowe SPA. Warto jest wydzielić fragment wnętrza do urządzenia takiego miejsca, ponieważ kobieta będzie mogła zadbać o siebie również w domu w sprzyjających warunkach.

Traditional Bathroom with Beadboard Wainscoting

Łazienka retro

Dla ludzi, którzy prócz funkcjonalności cenią sobie we wnętrzu niepowtarzalny wystrój łazienka retro jest idealnym rozwiązaniem. Oto kilka kroków jak można urządzić pomieszczenie w tym stylu. Stworzenie przedwojennego nastroju nie jest skomplikowane. Najwięcej ciekawych przedmiotów można kupić na pchlich targach, gdzie ludzie sprzedają bezużyteczne dla nich przedmioty bądź skądś je sprowadzają. W takich miejscach można […]