Projektowanie łazienki

spa-w-lazience

Jak urządzić domowe SPA w łazience?

Wyobraźmy sobie, że luksusowy salon SPA znajduje się na wyciągnięcie ręki, że długie, odprężające kąpiele mogą stać się częścią naszego życia i to w dodatku pod dachem naszego domu. Któż nie chciałby podarować sobie w prezencie namiastki luksusu, zaoferować bliskim relaks i regenerację sił?

 

szafka-pod-umywalke

Ciekawy pomysł na szafkę pod umywalkę w małej łazience

Projektowanie przestronnej i jasnej łazienki należy chyba do najmilszych zadań. Duże wnętrze daje mnóstwo możliwości, pozwala na ergonomiczne i praktycznie ustawienie mebli, armatury i sprzętów AGD, takich jak pralka i suszarka.

bateria-lazienkowa

Czym kierować się przy wyborze umywalki i baterii łazienkowej?

Zestaw składający się z umywalki, baterii, oraz dużego lustra stanowi bardzo ważny element wyposażenia każdej łazienki. Pełen komfort i maksymalną funkcjonalność zapewni ceramika zainstalowana około 85 centymetrów nad podłogą, bateria naścienna 30-35cm, z kolei lustro powinno zachować 20cm wolnej przestrzeni nad umywalką.

lazienka-meksykanska

Trzy uniwersalne pomysły na łazienkę po meksykańsku

Mieszkanie urządzone w wesołym, barwnym i pełnym ekspansji stylu meksykańskim jest zupełnym kontrastem dla ówczesnego minimalizmu i przestronnych ergonomicznych wnętrz. Inspirując się ciepłym, południowym klimatem powinniśmy wzorować się na wyrazistych, intensywnych, soczystych kolorach, oraz niepowtarzalnych, typowych dla Meksyku wzorach.

lazienka-duza

Duża łazienka

Duża łazienka to niespełnione marzenie wielu osób, zwłaszcza tych mieszkających w blokach. Co takiego umożliwia nam posiadanie dużej łazienki? Jaki ma to wpływ na nasz komfort i wygodę?

Aleenta Phuket

Domowe SPA

Chodzenie do salonów SPA jest bardzo przyjemne, ale też bardzo kosztowne. Kobiece wypady można delikatnie ograniczyć urządzając sobie w łazience domowe SPA. Warto jest wydzielić fragment wnętrza do urządzenia takiego miejsca, ponieważ kobieta będzie mogła zadbać o siebie również w domu w sprzyjających warunkach.

Traditional Bathroom with Beadboard Wainscoting

Łazienka retro

Dla ludzi, którzy prócz funkcjonalności cenią sobie we wnętrzu niepowtarzalny wystrój łazienka retro jest idealnym rozwiązaniem. Oto kilka kroków jak można urządzić pomieszczenie w tym stylu. Stworzenie przedwojennego nastroju nie jest skomplikowane. Najwięcej ciekawych przedmiotów można kupić na pchlich targach, gdzie ludzie sprzedają bezużyteczne dla nich przedmioty bądź skądś je sprowadzają. W takich miejscach można […]

lazienka-drewno

Drewno w łazience

Szlachetnym materiałem budulcowym jest drewno. Jego trwałość, elegancja oraz klasa wprawiają w zadumę wielu stylistów i dekoratorów wnętrz. Naturalne drewno jest twarde, ale elastyczne, da się z niego formować wiele kształtów. Pomimo lat nigdy się nie starzeje, ponieważ z wiekiem wygląda o wiele korzystniej. Łazienka jest miejscem, gdzie stosowanie takich niuansów świetnie się sprawdza.

lazienka-geometria

Geometria

Dla współczesnych stylistów wnętrza bardzo inspirujący jest kształt. Uwielbienie do brył przerodziło się w stosowanie geometrycznych form do aranżacji mieszkania. Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie idealnie pasuje taka stylistyka. Geometryczna przestrzeń może być wykonana na kilka sposobów. Kształt takiego wnętrza można nadać za pomocą głównych elementów, takich jak meble czy akcesoria łazienkowe bądź za pomocą dekoracji. […]

lazienka-remont

Remont łazienki

Gdy wchodzimy do łazienki i naszym oczom ukazują się spękane fugi, zniszczona wanna, nierówna podłoga czy też niczym niedające się odświeżyć kafelki możemy być pewni, że zbliża się czas remontu. Pewnie już nie raz przychodziło nam to na myśl, ale każdy wie, jaki kłopot za sobą niesie remont łazienki. Kąpiel u sąsiadki? Rodziny? Wszystko jest […]