Projektowanie łazienki

bathroom-683088_1280

Jak dobrać okno do łazienki?

W sytuacji gdy posiada się okno w łazience to projekt tego pomieszczenia powinien dawać możliwość bezproblemowego rozmieszczenia wszelkich urządzeń sanitarnych, tak aby można było z nich w sposób dowolny korzystać. Jeśli zaś chodzi o małe łazienki to bardzo często okno w ich przypadku może być niezwykle problematycznym rozwiązaniem. Warto się w takiej sytuacji przekonać w […]

 

shower-389273_1280 (1)

Problemy, które możesz napotkać podczas remontu łazienki

Remontowanie łazienki nie wiąże się tylko i wyłącznie z wymienieniem starych płytek na nowe. Trzeba tutaj wziąć również pod uwagę kwestię związane z instalacją. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę również na to w jaki sposób powinno się zabudować ściankę ze stelażem instalacyjny oraz w jaki sposób powinno się wybrać łazienkowy grzejnik oraz jak najlepiej […]

23

Co zrobić, gdy cieknie kran?

Awarie mają to do siebie, że najczęściej uprzykrzają nam życie w najmniej odpowiednim momencie. Pralka zalewa łazienkę, gdy mamy gości, kran zaczyna cieknąć tuż przez naszym wyjazdem służbowym, a mikser psuje się w chwili przygotowywania obiadu dla głodnego dziecka. Pojawia się wtedy podstawowe pytanie: „Co zrobić?”.

spa-w-lazience

Usługa projektowania łazienek – inwestycja czy zbędny wydatek?

Łazienka to pomieszczenie, które sprawia często dużo problemów z wykończeniem oraz aranżacją. Celem powinno być połączenie estetyki z funkcjonalnością, ale gdy łazienka jest mała lub nieustawna, samemu nie zawsze można wymyślić coś mądrego. Czy w takim przypadku warto pomyśleć o pomocy projektanta wnętrz?

Co warto wiedzieć przed montażem instalacji cieplnej?

Montaż instalacji cieplnej nie należy niewątpliwie do kategorii drobnych prac remontowych, dlatego większość z nas zdecyduje się na zatrudnienie specjalistów, którzy profesjonalnie zajmą się położeniem rur grzewczych i montażem wszystkich niezbędnych elementów systemu. Jednak, nawet pomimo że nie będziemy wykonywać żadnych robót własnoręcznie, dobrze jest wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas trwania prac.

kolory-do-lazienki

Pomysł na łazienkę – od czego zacząć?

Zasadniczo każdy z nas chce mieć do czynienia z pięknem. Chce mieć piękny ogród, piękny dom oraz wszystko co może być z tym kojarzone. Jest to dość naturalne i zazwyczaj uzasadnione – mocne argumenty. Nie zmienia to jednak faktu, że nie jest to takie proste w realizacji jakby się mogło z początku wydawać.

140377679464715100

Typy i rodzaje płyt gipsowych

Płyta gipsowa jest obecnie popularnym materiałem budowlanym wykorzystywanym przy wykańczaniu i remontowaniu pomieszczeń. Doskonale sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym, budynkach użyteczności publicznej i przy wykańczaniu ogromnych centrów handlowych. Płyty gipsowo-kartonowe używane są przede wszystkim do montażu ścian działowych, sufitów podwieszanych, okładzin ściennych czy zabudowy poddaszy.

spa-w-lazience

Jak urządzić domowe SPA w łazience?

Wyobraźmy sobie, że luksusowy salon SPA znajduje się na wyciągnięcie ręki, że długie, odprężające kąpiele mogą stać się częścią naszego życia i to w dodatku pod dachem naszego domu. Któż nie chciałby podarować sobie w prezencie namiastki luksusu, zaoferować bliskim relaks i regenerację sił?

szafka-pod-umywalke

Ciekawy pomysł na szafkę pod umywalkę w małej łazience

Projektowanie przestronnej i jasnej łazienki należy chyba do najmilszych zadań. Duże wnętrze daje mnóstwo możliwości, pozwala na ergonomiczne i praktycznie ustawienie mebli, armatury i sprzętów AGD, takich jak pralka i suszarka.

bateria-lazienkowa

Czym kierować się przy wyborze umywalki i baterii łazienkowej?

Zestaw składający się z umywalki, baterii, oraz dużego lustra stanowi bardzo ważny element wyposażenia każdej łazienki. Pełen komfort i maksymalną funkcjonalność zapewni ceramika zainstalowana około 85 centymetrów nad podłogą, bateria naścienna 30-35cm, z kolei lustro powinno zachować 20cm wolnej przestrzeni nad umywalką.