Wystrój łazienki

17

Tani remont – co, jak i dlaczego?

Większość z was zapewne chciałaby odświeżyć swoje cztery kąty. Zazwyczaj mamy mnóstwo pomysłów na aranżację mieszkania lub domu, ale brak odpowiednich funduszy podpowiada nam, by nic w tym celu nie robić. A co jeśli remont nie musi być tak drogi, jak się powszechnie uważa? Czy jest to możliwe? Jestem przykładem tego, że można wykonać remont […]

 

Kolorowa Polska – Dekoral Fashion

Kampania badająca preferencje kolorystyczne Polaków, czyli – przekonajmy się ile wiesz o kolorach! Jaki jest ulubiony kolor warszawiaków, a jaki wrocławian? Czerwień flamenco, a może tweedowa zieleń? Jakie kolory lubią singielki, a jakie mężczyźni w związkach? Jaki kolor damskich szpilek najbardziej podoba się studentom z Krakowa, a jakie kolory najczęściej przewijają się w polskich piosenkach?

139764198510649300

Poznaj tajniki optycznego powiększenia łazienki

Mała łazienka to bolączka większości ludzi, szczególnie tych stacjonujących w niewielkich mieszkaniach na blokowiskach, a niekiedy nawet i w domach. Wiele osób, szczególnie kobiety marzą o większej łazience, w której w końcu zapanowałby ład i porządek, ale niestety nie jest to takie proste jak wygląda to w marzeniach…

20

Funkcjonalna mała łazienka

Jednym z poważnych problemów z jakim można spotkać się przy aranżowaniu przestrzeni użytkowej domu czy mieszkania jest mała łazienka. Łazienka generalnie jest pomieszczeniem trudnym w aranżacji. Trudności wynikają z konieczności znalezienia kompromisu pomiędzy użytecznością pomieszczenia a estetycznymi walorami. Przy małej łazience szczególnego znaczenia nabiera stworzenie dokładnego planu zagospodarowania przestrzeni użytkowej łazienki. W takim planie konieczne […]

7

Jak zwiększyć komfort użytkowania łazienki w bloku?

Do minusów korzystania z łazienki w bloku można zaliczyć to, że łazienki często znajdują się w jednym pionie. Taka sytuacja sprawia, że możemy często słyszeć co robią sąsiedzi w swoich łazienkach. Z drugiej strony sąsiedzi mogą słyszeć nas. Zanim zacznie się prace wykończeniowe warto zastanowić się nad możliwościami, choć częściowego wyciszenia pomieszczenia.

13

Kabina prysznicowa czy wanna?

Jednym z podstawowych dylematów z jakim mierzą się osoby, które tworzą wnętrze łazienki jest konieczność dokonania wyboru pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Oba rozwiązania mają swoje wady oraz zalety. Wybór wanny lub prysznica zależy często od indywidualnych preferencji. Na indywidualne potrzeby powinny zwracać uwagę te osoby, które mają możliwość zamontowania zarówno wanny jak i prysznica.

12

Meble w łazience

Dobór mebli do łazienki zależy w znacznym stopniu od ilości posiadanego miejsca. W dużej łazience dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie większej ilości mebli, w których można przechowywać niezbędne kosmetyki, wszystkie środki czystości. Dodatkowo meble mogą stanowić dodatkowy element dekoracyjny i zapełnić przestrzeń dużego pomieszczenia.

21

Wykorzystanie światła do aranżacji wnętrza łazienki

Światło może być elementem, który pozwala na stworzenie bardziej estetycznego, oryginalnego wnętrza. Obecnie możliwe jest korzystanie z bardzo interesujących urządzeń pod względem wykorzystania światła. Dodatkowo oświetlone wanny pozwalają z jednej strony na dodatkowe oświetlenie strefy kąpielowej w łazience a z drugiej strony stworzenie również ciekawych dekoracji świetlnych.

139393569283280300

Łazienkowe klejnoty

Nie od dziś wiadomo, że łazienka pełni w naszym życiu ogromną rolę. Niezależnie od tego, czy jest to pokój kąpielowy, domowe SPA, czy malutkie pomieszczenie w bloku – tak naprawdę do jego wystroju przykładamy wagę wcale nie od tak dawna. Jeśli sięgniemy pamięcią o kilkanaście lat wstecz, zauważymy, iż łazienka była traktowana trochę po macoszemu, […]

New modern bathroom interior

Drzwi do łazienki

Przy wybieraniu drzwi do łazienki trzeba się kierować normami bezpieczeństwa. Po pierwsze drzwi do tego pomieszczenia muszą posiadać właściwą wentylację. Istotny jest również sposób otwierania takich drzwi. Drzwi do łazienki muszą otwierać się na zewnątrz. W drzwiach powinny znajdować się otwory wentylacyjne. W łazience najczęściej znajdują się elementy wentylacyjne dla całego domu lub mieszkania.