Łazienka na poddaszu

lazienka-poddasze

Dla jednych łazienka na poddaszu jest zaplanowaną inwestycją, natomiast dla innych sytuacją bez wyjścia. Co zrobić, żeby móc cieszyć się z efektu końcowego?

Najważniejsze w podejmowaniu się jakiegoś działania jest planowanie. Spontaniczność w tym wypadku na niewiele się zda. Stawianie wyłącznie przemyślanych kroków pozwoli na uniknięcie wielu niepotrzebnych problemów. Dlatego podczas zagospodarowywania jakiejś przestrzeni na nowe pomieszczenie należy określić wszystkie funkcje, jakie ma ono spełniać.
Dzięki temu będzie wiadomo jakiej wielkości ma być przyszła łazienka. Czasami jednak nie ma się wyboru i wielkość wnętrza przeznaczonego na łazienkę jest z góry znana. Nie należy się tym martwić. W przypadku małej łazienki trzeba precyzyjniej określać wielkości przedmiotów, które mają się w niej znaleźć. W przypadku większej ma się ten komfort, że wszystko się do niej zmieści, a dla niektórych właśnie ten fakt bywa zgubny. Trzeba mieć po prostu głowę na karku i każdy zakup dokładnie przemyśleć. Oto cała filozofia, którą należy się kierować podczas aranżacji jakiejkolwiek przestrzeni.

Poddasze jest o tyle trudne w urządzaniu, że nie zawsze jest dostęp do naturalnego światła. Łazienka jest o tyle komfortowym miejscem, że naturalne światło może wpadać, ale nie musi. Jeśli znajdują się okna w dachu to bardzo dobrze, gdyż można patrzeć w niebo i podziwiać gwiazdy. Nutka nostalgii podczas kąpieli czasami się przydaje, zwłaszcza, jeśli podkreślają to zapachowe świeczki. A co jeśli nie ma okien w łazience? Tak po prawdzie to nic złego się nie stanie. Oświetlenie można zamontować sztuczne i tym samym poprawić wystrój łazienki. Ciekawe kształty lampek dodają charakteru, gdyż mogą tworzyć ciekawe wzory na ścianie.

Z architektonicznego punktu widzenia łazienka może być wielkim wyzwaniem. Najczęściej występujące skośne ściany nie mają zbyt wielu sympatyków. Niektórzy mają wrażenie, że łazienka w takim wnętrzu nie będzie spełniała swoich funkcji. Wystarczy zapoznać się z galerią i od razu wszelkie obawy pójdą w niepamięć. Odpowiednia kolorystyka podkreśli niepowtarzalność tego wnętrza, a umiejętne ustawienie elementów wyposażenia wszystkiemu zaradzi. W sklepach są dostępne liczne niewymiarowe akcesoria i na pewno nie będzie żadnego problemu z dopasowaniem czegoś do własnej przestrzeni. Małe formy mogą tworzyć oryginalne wnętrze, a umiejętne zgranie wszystkich elementów łazienkowych to pierwszy krok do osiągnięcia tego celu. Łazienka na poddaszu wbrew pozorom nie jest taka trudna do wyposażenia i aranżacji.

Napisz komentarz