Lustro łazienkowe

lazienka-lustro

Lustro to ważny element każdej łazienki. Trudno wyobrazić sobie, aby łazienka miała spełniać swoje zadanie nie będąc wyposażona w obszerne lustro z dobrym podświetleniem. Wiele osób zastanawia się jakie wybrać oraz jak należycie je oświetlić?

Wybór lustra jest zawsze kwestią kluczową jeżeli chodzi o wystrój wnętrza oraz funkcjonalność łazienki. W sklepach dostępnych jest mnóstwo modeli, które różnią się od siebie kształtem, wielkością oraz konstrukcją. Jakie będzie najlepsze dla naszej łazienki? Musi przede wszystkim pasować do ogólnej koncepcji całego pomieszczenia. Charakter lustra musi być zbieżny z charakterem aranżacyjnym poszczególnych elementów, dlatego przy wyborze nie kierujmy się tylko jego funkcjonalnością. Wygląd jest rzeczą równie istotną co jego użyteczność. Niekiedy zajmuje ono większą część ściany i poprzez swoje oświetlenie jest jednym z najbardziej wyeksponowanych obiektów łazienkowych. Nie można więc lekceważyć jego wpływu na wystrój wnętrza łazienki. W sklepach dostępne są lustra zarówno o stylizacji tradycyjnej z elementami drewna, w klasycznych kształtach: kwadraty, prostokąty, owale i koła oraz z bardziej nowoczesną nutką chromowanych elementów stalowych bądź też samego szkła bez wykorzystania dodatkowych elementów, które prezentowane jest często w nieregularnych kształtach. Istnieją również lustra, które wbudowane są jako drzwiczki bezpośrednio w szafkę wiszącą. Jest to dobre rozwiązanie do małych łazienek, gdzie zagospodarowanie każdej, nawet najmniejszej przestrzeni jest bardzo ważne. Wybór odpowiedniej stylizacji musi być przemyślany i wkomponowany w aranżację łazienki.

Samo lustro na nic się nie zda jeżeli nie zadbamy o to, aby odpowiednio go oświetlić. Lustro łazienkowe służy do wykonywania precyzyjnej higieny osobistej oraz pielęgnacji naszego ciała. Każda kobieta wie, jak istotną rolę odgrywa światło oraz kąt jego padania na twarz w momencie nakładania wieczorowego, czy też nawet codziennego makijażu. Również mężczyznom o wiele łatwiej będzie precyzyjnie ogolić swój zarost, jeżeli ich twarz i lustro będą odpowiednio oświetlone. Są to dwie proste, a zarazem podstawowe czynności codzienne, których nie da wykonać się bez posiadania lustra. Odpowiednie oświetlenie powinno być skierowane zarówno w kierunku twarzy człowieka ze ściany, na której znajduje się lustro jak i zza jego pleców. To pozwala na równomierne rozłożenie cieni.

Łazienka bez lustra nie spełnia więc swojego przeznaczenia. Lustro stanowi bardzo istotny element wystroju wnętrza oraz spełnia bardzo ważna funkcję codziennego użytku. Mnogość dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie dla swojego typu łazienki.

Napisz komentarz